İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı

“Mahallene Okuluna Sahip Çık”

 

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay’ın belirttiği üzere ülkemizde uyuşturucu kullanımı her geçen gün artmış ve kullanım yaşı gitgide düşmüştür. Öyle ki kullanım potansiyeli ortaöğrenime kadar genişlemiştir.

Bunun önüne geçebilmek amacıyla İHH İnsani Yardım Vakfı hedef kitlesini bizzat kullanıcılar değil Öğretmenler, Sivil Toplum Kuruluşu Personelleri, İmamlar gibi kullanıcılar ile iletişime geçebilecek potansiyele sahip kişilerin oluşturduğu “Mahallene Okuluna Sahip Çık” konulu uyuşturucu ile mücadele konferanslarını Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştiriyor.

“Mahallene Okuluna Sahip Çık” konulu uyuşturucu ile mücadele konferanslarının Konya ayağı Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Moderatörlüğünü Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin’in yaptığı konferansa İHH Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Uzman Psikolog Meryem Şahin konuşmacı olarak katılım gösterdi.

Katılım gösterenler arasında bulunan Narkotikten sorumlu Cumhuriyet Savcısı da konunun ehemmiyetini bildiren kısa bir konuşma yaptı.

Katılımın yoğun olduğu Konferans dinleyicilerin soru ve yorumlarını ifade etmesinin ardından sona erdi.