İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Suriye

Suriye

 

 

 

Suriye’deki savaş, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. 2.8 milyon kişi savaştan dolayı engelli

 

SURİYE İÇİN ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

 

Savaşın başlangıcından bu yana İHH Suriye’deki çalışmalarını 10 koordinasyon merkeziyle sürdürüyor. Kurulan 6 konteyner kent ve 27 çadır kentte 150 binden fazla insan yaşıyor. 61 fırın, 30 mutfak ile mültecilere yemek ulaştırılıyor. 35 ücretsiz giyim mağazasıyla mülteciler ihtiyaçlarını karşılıyor. 14 tesisle sağlık hizmeti veriliyor. 1 üniversite, 43 okulda öğrenciler eğitim alıyor. Reyhanlı’da inşa edilen çocuk yaşam merkezinde 990 yetim çocuk kalıyor. Her ay 10 binden fazla yetim çocuğa yardım yapılıyor.

 

İHH Suriyeli mültecilere $ 360.605.013 tutarında yardım ulaştırdı.
(1 Ocak 2012 — 30 Haziran 2018)

olarak yaşıyor.

Bu yardımların arasında; Reyhanlı ve Kilis’teki fırınlarda üretilen 135 milyon ekmek, Suriye içerisine ulaştırılan 182 bin ton gıda, 24 milyon adet hazır yemek ve konserve, 16 milyon adet elbise ve ayakkabı, 4 milyon adet ev eşyası ve mutfak gereci, 4,4 milyon adet hijyen ve temizlik ürünü, 8,8 milyon adet ilaç, tıbbi malzeme ve cihaz, 4 milyon adet kitap ve kırtasiye ürünü, 6,5 bin ton yakacak, 1,2 milyon litre yakıt, 17 bin adet çadır, 104 bin adet çadır malzemesi, 392 bin adet inşaat malzemesi yer aldı.

 
İHH, Suriye’ye günde 750 bin ekmek, binlerce insana sıcak yemek ulaştırıyor.

 

 

 

     İHH Suriye çalışmalarını nereden yürütüyor?

Suriye çalışmalarımızı 200 bin metrekare açık alana, 95 bin metrekare kapalı alana sahip 9 ayrı merkez ve ofis aracılığıyla yürütüyoruz. Reyhanlı, Kilis, Şanlıurfa, Bab’ul-Hava, Bab’us-Selam’da bulunan koordine ve lojistik merkezleriyle Yayladağı, Karkamış, Türkmendağı ve Cerablus ofisleri bu merkezlerin koordinasyonunda hizmet veriyor. Bünyesinde fırın, aşevi, depo gibi yapıların da yer aldığı, insani yardımların koordine edildiği bu merkezler, diplomatik ve uluslararası toplantılara ev sahipliği yapma gibi görevler de üstleniyor.

 

2018 yılına kadar İHH’nın sektörlerine göre Suriye yardımları

 Gıda

 

Barınma

 

 

“Halep’e Yol Açın” Konvoyu

 

Halep yolculuğumuzun hikayesi

 

Halep'in tahliyesinde ilk gün

 

 

SURİYE ÇALIŞMALARI

Suriye Katliamdan Kurtuluş