İyilik her zaman her yerde...
Zekat bağışı için lütfen tıklayın

Cihanbeyli ve Derbent'ten 2 TIR İnsani Yardım

09 Şubat 2016

Konya’nın Cihanbeyli ve Derbent ilçesinden İHH aracılığıyla Suriye’ye 2 tır insani yardım gönderildi. Konya İHH Başkan Yardımcısı Emrullah Eken, yaptığı açıklamada, Suriye'de her gün açlıktan ölüm haberlerinin gelmeye devam ettiğini belirtti.

İnsanların, temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayamadığını ifade eden Eken, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" düsturuyla Suriye halkının yanında olmaya devam ettiklerini bildirdi.

 

Cihanbeyli ve Derbent'teki hayırseverler aracılığıyla yardım TIR’larını hazırladıklarını aktaran Eken, şunları kaydetti: " Konya her geçen gün destan yazmaya devam ediyor. Kardeşliğimizin gün geçtikçe pekişmesine vesile olan hayırseverlere şükranlarımızı sunuyoruz. Suriye’ye Cihanbeyli ve Derbent ilçelerimizden 2 tır insani yardım gönderiyoruz. Gönderilen 2 aracımızın içinde gıda, un, battaniye ve muhtelif ihtiyaçlar bulunuyor. 

Suriye’de en çok un ve battaniyeye ihtiyaç var. Bu nedenle kış organizasyonumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm Konyalı hayırseverlerimizden zalim diktatörlüğün zulmüne karşı kardeşlerimizin dirayetli durması için desteklerini talep ediyoruz. ‘’ dedi.

Yardım tırları yapılan duanın ardından Suriye’ye uğurlandı.